Innowacje VR/AR dla środowiska i klimatu | The Climate Lab

Kliknij tutaj by przejść do wydarzenia

Ochrona środowiska i przeciwdziałanie zmianom klimatycznym stanowią ważny punkt działalności Giant Lazer. Z tego też powodu powołaliśmy do życia The Climate Lab – nasz projekt poświęcony popularyzacji wiedzy klimatycznej. Zapraszamy na wydarzenie, podczas którego wprowadzimy do świata rozwiązań VR i AR, poprzez które edukujemy o recyklingu, ochronie gatunków zagrożonych i wielu innych zagadnieniach ekologicznych.

Climate Lab to platforma dla edukacji klimatycznej – tworzymy aplikacje zbliżające użytkowników do tematu degradacji środowiska i zmian klimatu, a ponadto budujemy pomost między przedsiębiorstwami, ekspertami i aktywistami.

Poznaj naszą wirtualną grę o recyklingu!

Historia zawarta Trash Rage VR opiera się na postapokaliptycznym scenariuszu, w którym nasza planeta jest zanieczyszczona do tego stopnia, że ludzkość przestała istnieć. Cóż, prawie. W świecie pełnym toksycznych odpadów rządzonym przez niebezpieczne, ale inteligentne maszyny, to gracz jest ostatnim człowiekiem, któremu dana jest szansa na zmianę losu Ziemi. Korzystając z futurystycznej technologii, jest on w stanie uporządkować wszystkie śmieci, pokonać okrutne roboty i stworzyć nowe, lepsze miejsce do życia dla kolejnych pokoleń.

Wykonując określone kombinacje ruchów, gracz musi złapać wszystkie śmieci wyrzucane przez złe maszyny, a równocześnie wrzucając je do odpowiednich pojemników. Aby osiągnąć najwyższy wynik, uczestnik musi wykazać się mistrzowską koordynacją, dobrym refleksem i pełną wiedzą na temat recyklingu.

Gra jest uniwersalnym produktem, który może zainspirować każdego do rozważenia kwestii dotyczących gospodarowania odpadami. Naszą było stworzenie jak najbardziej atrakcyjnego sposobu na rozpoczęcie przygody z recyklingiem.

ORGANIZATOR:

Giant Lazer

Logo organizatora