Roboty Mobilne & Przemysł 4.0

Kliknij tutaj by przejść do wydarzenia

Zaprezentujemy osiągnięcia Łukasiewicz – Przemysłowego Instytutu Automatyki i Pomiarów w obszarze bezpieczeństwa i obrony państwa oraz automatyzacji i robotyzacji procesów produkcji. Naszą prezentację uzupełnią filmy z testów poligonowych produkowanych przez nas robotów mobilnych oraz zrealizowanych wdrożeń z zakładów produkcyjnych, pokazujących innowacyjne rozwiązania w zakresie robotyzacji procesów wytwórczych.

Pokaz skierowany jest do szerokiej grupy odbiorców, zarówno osób zajmujących się zawodowo
poprawą bezpieczeństwa kraju – wojsko, policja, Straż Graniczna, Straż Pożarna, służby odpowiedzialne za zarządzanie kryzysowe i ochronę ludności, specjalistów odpowiedzialnych za modernizację i automatyzację produkcji, jak również wszystkich zainteresowanych najnowocześniejszymi rozwiązaniami w tych obszarach.

Kładziemy duży nacisk na wsparcie bezpieczeństwa publicznego i obrony kraju. Naszą odpowiedzią na współczesne wyzwania w tym obszarze są innowacyjne rozwiązania i technologie – roboty mobilne, akcesoria CBRNE, specjalistyczny sprzęt, wyrzutniki pirotechniczne i mobilne, system RTG oraz pojazdy specjalne, jak bezzałogowe platformy mobilne.
Jesteśmy jedynym producentem robotów mobilnych w Polsce i jednym z pięciu czołowych światowych producentów robotów mobilnych EOD. Nasze roboty są wykorzystywane przez służby 22 państw. Realizujemy współpracę międzynarodową w zakresie obronności, m.in. w ramach projektów Europejskiej Agencji Obrony.

Dziejąca się na naszych oczach czwarta rewolucja przemysłowa, automatyzacja i robotyzacja produkcji, często decyduje o być albo nie być zakładu produkcyjnego. Łukasiewicz – PIAP przeprowadza przez ten proces partnerów z Polski i zagranicy, wspierając ich w zakresie pełnej automatyzacji procesów wytwórczych. Zrealizowaliśmy ponad 120 prac w tym obszarze. Praktykę uzupełniamy teorią w ramach działalności szkoleniowej, prowadzonej przez naszych inżynierów. Prowadzimy szkolenia m.in. w zakresie programowania robotów KUKA, ABB, FANUC.
W prezentowanych filmach pokażemy m.in. zrobotyzowane stanowiska przenoszenia i paletyzacji, spawania oraz montażu.

ORGANIZATOR:

Sieć Badawcza Łukasiewicz – Przemysłowy Instytut Automatyki i Pomiarów PIAP

Logo organizatora
 • REJESTRACJA:
  Niewymagana
 • LINK: Materiał online przygotowany przez organizatora
 • WSTĘP:
  Bezpłatny
 • LOKALIZACJA:
  W Internecie
 • DATA:
  -
 • GODZINA:
  -
 • PRZESTRZEŃ:
  Online
 • WIEK:
  Wszyscy
 • MIEJSCE:
  Dysk internetowy Łukasiewicz - PIAP
 • JĘZYK:
  Polski