Jak rozmawiać o fake newsach z osobami, które w nie wierzą?

Kliknij tutaj by przejść do szkolenia

Fake newsy – czy warto w ogóle na nie reagować? Sprawdź nasz kurs na temat argumentowania. Przygotowaliśmy 3 ścieżki tematyczne. Dowiesz się jak reagować na fałszywe treści w sieci i jak ograniczać dezinformację. Poznasz skuteczne metody prowadzenia rozmów z Anią, Jaśkiem i ciocią Franią na temat fałszywych informacji.

 

Na początek krótka historia. Sytuacja w do domu rodzinnym, zdezorientowany tata mówi do córki: dziecko ty wiesz, że Ukraińcy sami strzelają do elektrowni jądrowej. Pewnie ruskich to tam w ogóle nie ma tylko jakieś porachunki między bogaczami. Cały czas mówią o tej wojnie a to jedno wielkie oszustwo. Lepiej nic nie oglądać.

A w głowie córki myśl – co mu powiedzieć, żeby się nie obraził, żeby zrozumiał, że znalazł materiał przygotowany prawdopodobnie przez rosyjskich dezinformatorów? To już nasza nie pierwsza rozmowa i do tej pory najczęściej kończyła się ona zmianą tematu, żeby się nie kłócić.

Każdy z nas ma za sobą takie rozmowy. Z rodziną, przyjacielem, ale również kolegami z pracy. Pozostawała po nich tylko frustracja i poczucie niemocy. Chciałaś_eś pokazać, że przytaczany przekaz jest zmanipulowany i warto go skonfrontować z faktami, a kończyło się na przerzucaniu argumentami.

Chcesz to zmienić? Zapisz się na nasz kurs online ”Jak rozmawiać o fake newsach z osobami, które w nie wierzą?” Dostępny już na naszej platformie e-learningowej.

W kursie znajdziesz informację jak prowadzić rozmowę, jaka struktura wypowiedzi sprzyja przekonaniu drugiej osoby, czego potrzebuje dobra rozmowa i dlaczego same fakty nie wystarczą.

Wyjątkowa formuła kursu przypominająca prowadzenie rozmowy pomoże Ci zdobyć wiedzę i umiejętności w przystępny i interesujący sposób.

ORGANIZATOR:

Stowarzyszenie Demagog

Logo organizatora