O Digital Festival 

Digital Festival to największa inicjatywa w Polsce, która pokazuje, jak najlepiej czerpać z możliwości oferowanych przez nowe technologie. Festiwal jest szansą na zdobycie cyfrowych umiejętności i praktycznej digitalowej wiedzy. 

Wybuch pandemii COVID-19 sprawił, że nowe technologie na dobre zagościły w naszych biurach i domach. Ekspresowe przejście w tryb online zdało egzamin. Nigdy wcześniej cyfrowe narzędzia nie odgrywały tak istotnej roli w codziennym życiu. Dlatego umiejętność poruszania się w cyfrowym świecie obok czytania i pisania stała się podstawowym warunkiem funkcjonowania w nowoczesnym społeczeństwie. Jej brak stanowi barierę w rozwoju, przez co stajemy się coraz bardziej wykluczeni zarówno w życiu zawodowym, jak i prywatnym. 

Digital Festival to idealna okazja do przełamania tych barier. Poprzez szereg inicjatyw podnosimy cyfrową świadomość Polaków. Festiwal umożliwia naszemu społeczeństwu zdobywanie niezbędnych w dzisiejszym świecie cyfrowych kompetencji. Obejmują one połączenie umiejętności, wiedzy i odpowiedniej postawy w korzystaniu z nowych technologii. Niewiedza budzi lęk, dlatego Festiwal służy jako platforma do edukacji i pozwala zrozumieć działanie innowacyjnych technologii. Promujemy idee nauki przez całe życie (Long Life Learning) i pokazujemy jej korzyści.  

Wierzymy, że warunkiem budowy cyfrowego społeczeństwa jest odpowiednia edukacja, a najlepszym sposobem do jej rozwoju są wspólnie podejmowane festiwalowe inicjatywy. 

Zobacz relację z Digital Festiwal 2020 

Główne inicjatywy Festiwalu 

Noc Innowacji 

Noc Innowacji to idealna okazja, aby zaprezentować osiągnięcia polskiej nauki i biznesu, a także przekonać się jak cyfryzacja, zaawansowane technologie i robotyka zmieniają nasz świat 

Noc Innowacji jest magnesem dla najlepszych polskich innowatorów i przedsiębiorców. Poprzez wykorzystanie aktywnych form działania parków technologicznych, uniwersytetów, firm oraz inkubatorów łączymy teorię z praktyką i z bliska pokazujemy świat nowych technologii. W trakcie wydarzenia drzwi dla zwiedzających po raz kolejny otworzą najnowocześniejsze miejsca w Polsce. Tej nocy będzie można zanurzyć się w wirtualnej rzeczywistości, zaprzyjaźnić z robotami i pokochać otaczające nas innowacje. 

Już niebawem poznasz wszystkie wydarzenia Nocy Innowacji 2021. 

Akademia SkillUp 

Akademia SkillUp to wyjątkowa platforma z darmowymi szkoleniami. Z nami dowiesz się, jak skutecznie poruszać się w cyfrowym świecie!    

Na stronie znajdziesz bogatą ofertę kursów o zróżnicowanej tematyce. Akademia to szansa zdobycia prostych cyfrowych umiejętności lub uzupełnienia aktualnej wiedzy. Kurs z bezpieczeństwa w sieci, korzystania z elektronicznej poczty czy internetowych płatności – wszystko w jednym miejscu.  

Już 01.10.2021 odkryjesz wszystkie nasze szkolenia!   

Cyfrowe Zniżki   

Internetowe zakupy są łatwe i dla każdego. Zobacz jakie to proste i odbierz nawet do 50% zniżek na swoje zakupy  

Zakupy online i płatności bezgotówkowe oferują wiele korzyści. To alternatywa dla wszystkich, którzy chcą kupować łatwiej, taniej i wygodniej mając nieograniczony wachlarz wyboru. Dzięki naszym partnerom w trakcie Digital Festival możecie liczyć na jeszcze więcej okazji. To prawdziwe święto cyfrowych zakupów. Przez dziesięć dni każdy może skorzystać z przygotowanych promocji i rabatów sięgających nawet 50 procent!   

Chcesz wiedzieć, gdzie upolować najlepsze okazje? Już 01.01.2021 sprawdź listę okazji przygotowanych przez naszych partnerów! 

Cyfrowi bohaterzy 

W trakcie Digital Festival pokazujemy historie ludzi, którym cyfrowe kompetencje otworzyły drogę do sukcesu 

Z lękiem przed nowymi technologiami zmaga się wiele osób. Dlatego w czasie 3. edycji Festiwalu prezentujemy historie ludzi, którzy w cyfrowym świecie są od niedawna i udowadniają, że wystarczy mały rok w stronę digitalu, żeby przetrwać lockdown, zdobyć lepszą pracę, nowe kompetencje czy stworzyć coś zupełnie nowego.  

Już niebawem poznasz historię naszych bohaterów.