O Digital Festival

O Digital Festival 

DIGITAL FESTIVAL to największa edukacyjno-technologiczna inicjatywa w Polsce, która otwiera dla wszystkich świat nowych technologii, cyfryzacji i sztucznej inteligencji na każdym poziomie zaawansowania. Razem możemy zdobywać nowe umiejętności, rozwijać kompetencje przyszłości i osiągać postęp zarówno w życiu zawodowym, jak i prywatnym. 

Przez sześć tygodni każdej jesieni wprowadzamy Cię w świat Digital Festival, pokazując, jak wykorzystać moc nowych technologii, aby odnieść sukces w każdym obszarze życia. Podczas czterech edycji Digital Festival współpracowaliśmy z ponad 500 partnerami z różnych sektorów, a dzięki wspólnemu zaangażowaniu udało nam się dotrzeć do ponad 13 milionów Polaków. To niezwykłe osiągnięcie, które pokazuje, jak wspólnymi siłami możemy zmieniać przyszłość. 

Tegoroczna edycja Digital Festival poszerza swoje horyzonty, skupiając się na sztucznej inteligencji (AI). Ta zaawansowana technologia jest obecna w naszym społeczeństwie od dawna i znajduje zastosowanie w medycynie, edukacji, finansach, bezpieczeństwie, pracy, a także w szkole. Często korzystasz z narzędzi opartych na sztucznej inteligencji, nie zdając sobie z tego sprawy. Wierzymy, że dzięki generatywnemu AI możemy pracować, działać i funkcjonować efektywniej. 

Przyłącz się do Digital Festival 2023 i przekonaj się, że #MożeszWięcej, gdy korzystasz ze sztucznej inteligencji. Będziesz miał niepowtarzalną okazję zgłębić tajniki AI, odkryć, jakie możliwości daje i jak możesz je wykorzystać, aby odnieść sukces we wszystkich sferach życia. To nie tylko świetna okazja do nauki, ale także do interakcji z ekspertami, naukowcami i pasjonatami technologii. 

Nie przegap tego niezwykłego wydarzenia! Dołącz do nas na Digital Festival 2023 i stań się częścią rewolucji sztucznej inteligencji. Czekają na Ciebie inspiracja, wiedza i nowe możliwości. #MożeszWięcej, a my jesteśmy tu, aby Ci to wszystko pokazać! 

Zobacz relację z Digital Festival 2022

Główne inicjatywy Festiwalu 

Noc Innowacji

W Noc Innowacji wspólnie z partnerami otwieramy dla Ciebie zaplecza i kuluary parków technologicznych, uniwersytetów, innowacyjnych firm oraz inkubatorów przedsiębiorczości. 

20 października zajrzysz tam, gdzie na co dzień działają najlepsi z najlepszych. Naukowcy i wynalazcy pokażą Ci nad czym obecnie pracują, odpowiedzą na Twoje pytania oraz pokażą, jak podążać ścieżką innowacji. W trakcie warsztatów, wycieczek i spotkań, zobaczysz jak wiedza i doświadczenie wygląda w praktyce. 

Akademia SkillUp 

Starannie wyselekcjonowane, darmowe szkolenia, które skutecznie podniosą Twoje cyfrowe kompetencje. 

Nie musisz tracić czasu, aby szukać tego co dobre – my zrobiliśmy to za Ciebie. Udało nam się zebrać ponad 90 kursów i wykładów masterclass, które umożliwiają Ci zdobycie technologicznej wiedzy na każdym poziomie. Na stronie znajdują się szkolenia z zakresu projektowania, programowania, sztucznej inteligencji, phisingu, czy zarządzania projektami. Szkolenia dedykowane są zarówno do osób indywidualnych jak i całych zespołów. Podzieliliśmy je na kategorie tematyczne, dzięki czemu w łatwy sposób odnajdziesz obszar, który Cię interesuje. Uwaga! Ta platforma wciąga. 

Już 01.10.2023 odkryjesz wszystkie nasze szkolenia!   

Digital Fitness Test 

Poznaj poziom swoich cyfrowych kompetencji! Wypełnij test stworzony we współpracy z Komisją Europejską 

Digital Fitness pozwala określić poziom zaawansowania cyfrowych kompetencji oraz umożliwia dobór odpowiednich szkoleń dla Ciebie lub zespołu. Test przeznaczony jest dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Wypełnij go sam lub z innymi osobami, dzięki czemu zobaczysz w jakim miejscu się znajdujesz. Dodatkowo test wskazuje obszary, które wymagają poprawy, a także wyznacza kierunek do ich rozwoju. To pierwszy krok na drodze technologicznej edukacji.  

Strefa Wiedzy 

Artykuły, raporty i poradniki w zasięgu Twojej ręki! Dowiedź się wszystkiego o cyfrowym świecie.  

Strefa Wiedzy, to prowadzony od czterech lat blog przepełniony technologiczną wiedzą. W podziale na dziesięć grup tematycznych wspólnie z ekspertami przygotowaliśmy treści, które pozwolą Ci zrozumieć cyfrowy świat. Dzięki opublikowanym treściom poznasz najciekawsze trendy, zyskasz nowe cyfrowe umiejętności oraz dowiedziesz się, jak wykorzystać je zarówno w życiu prywatnym, jak i zawodowym.   

Wydarzenia 

Digital Festival to prawdziwe święto nowych technologii. Sprawdź nasz kalendarz i dołącz do najbardziej inspirujących wydarzeń w Polsce 

W tym roku Festival trwa ponad miesiąc, dlatego kalendarz wydarzeń obfituje w szereg ciekawych wykładów, debat i spotkań z inspirującymi liderami, innowatorami, a także ekspertami w dziedzinie cyfryzacji.  Poza naszymi, licznymi wydarzeniami, swój udział w kalendarzu będą mieli również organizatorzy m.in. Festiwalu Przemiany (CNK), European Digital Days czy Europejskiego Miesiąca Cyberbezpieczeństwa. 

Nowoczesny Senior 

Jesteś seniorem? A może znasz wśród bliskich lub w pracy cyfrowo wykluczone osoby? Dołącz do akcji Nowoczesny Senior i razem z nami nieś technologiczną wiedzę!  

Szczególnie ważną dla nas grupą są osoby starsze oraz poziom ich cyfrowych kompetencji. Dlatego w tym roku podczas wspólnie z Partnerami organizujemy akcję edukacyjną dla seniorów. Ponad 100 Uniwersytetów Trzeciego Wieku od 01.10 do 10.11 przeprowadzi wśród swoich studentów szkolenie, które przygotowaliśmy na bazie naszego przewodnika. Prezentacja szkoleniowa zawiera 13 rozdziałów, które pomagają w płynnym wejściu i odnalezieniu się w świecie współczesnych technologii. Każdy z partnerów akcji otrzyma również darmową, drukowaną wersję „Nowoczesny Senior – przewodnik po cyfrowym świecie”. W tegorocznej edycji wyślemy również nasz przewodnik do Uniwersytetów Trzeciego Wieku. 

Cyfrowe Historie 

Poznaj historie ludzi, którym cyfrowe kompetencje otworzyły drogę do sukcesu. 

Nic tak nie inspiruje jak prawdziwe historie ludzi, którzy osiągnęli sukces. Podczas Digital Festival rozmawiamy z osobami, które w cyfrowym świecie są od niedawna i udowadniają, że wystarczy mały rok w stronę digitalu, żeby zdobyć lepszą pracę, nowe kompetencje i pokonać swoje ograniczenia. To osoby z pierwszych stron gazet, twórcy kanałów na YouTube, a także założyciele małych i tych większych biznesów czy Kół Gospodyń Wiejskich. W poprzednich latach rozmawialiśmy m. in. Magdą Mołek, Justyną Mazur, Marią Jeleniewską, Macieja Orłosia, Tomasza Raczka czy Roberta Makłowicza.