Formuła: Hackathon / Webinar live / Meetup

#hack4law Hackathon dla wymiaru sprawiedliwości

Hackathonu dla wymiaru sprawiedliwości #hack4law to ogólnopolskie, niekomercyjne wydarzenie, które powstało w 2021 roku, w ramach Centrum Badawczo-Rozwojowego Currenda Lab, przy udziale Uniwersytetu Szczecińskiego, z myślą o szerzeniu inicjatywy nowych technologii, w tym rozwiązań wykorzystujących sztuczną inteligencję dla wymiaru sprawiedliwości, cyfryzacji/digitalizacji, zachęcaniu deweloperek/ów do pracy w ww. obszarze, nawiązaniu współpracy interdyscyplinarnej pomiędzy prawniczkami/kami i deweloperkami/rami.
Za cel stawiamy sobie także promowanie i podkreślenie roli kobiet zajmujących się nowymi technologiami oraz promowanie paper-free office.

 

III edycja #hack4law odbędzie się w dniach 20-22.10.2023 r. i rozpocznie się od części ,,wykładowej”, która ma odchodzić od klasycznej formy referatu akademickiego. Chcemy, by wiedza była przekazywana w sposób jeszcze bardziej przystępny. Bo nie każdy musi znać się na wszystkim. Naszym ideałem są stand-upy. Mówimy i rozmawiamy m.in. o: prawach człowieka, cyberbezpieczeństwie, wykluczeniu cyfrowym, zastosowaniu sztucznej inteligencji, innowacyjności w branży prawniczej, roli i aktywizacji kobiet pracujących w obszarze IT/ICT, LegalTech, programowania i Data Science.

Założenia i koncepcje wydarzenia nie zmieniły się. #hack4law to:
• wsparcie uczestników przez doświadczonych, profesjonalnych mentorów,
• możliwość poznania ciekawych ludzi, zainspirowanych nowymi, innowacyjnymi technologiami, w tym rozwiązania wykorzystującymi sztuczną inteligencję,
• podjęcie się ciekawego wyzwania,
• możliwość sprawdzenia przez uczestników swoich umiejętności w zakresie tworzenia aplikacji w obszarze wymiaru sprawiedliwości,
• interesujące prelekcje z perspektywy prawników, inżynierów, kobiet w Data Science,
• profesjonalni i doświadczeni trenerzy,
• zwiększenia świadomości i docenienia osiągnięć kobiet w tworzeniu nowych technologii

Udział w #hack4law jest darmowy i otwarty dla wszystkich chętnych pasjonatów programowania. Wydarzenie skierowane do wszystkich zainteresowanych, zapraszamy studentki/tów, programistki/tów, designerki/rów UX, project managerki/rów, inżynierki/rów, graficzki/ków, prawniczki/ków oraz pracowników wymiaru sprawiedliwości, kancelarii prawnych.

ORGANIZATOR:

Currenda Sp. z o.o., Centrum Badawczo-Rozwojowe Currenda Lab, Uniwersytet Szczeciński, Stowarzyszenie Robotyków SKALP

Logo organizatora