Powstające technologie

Kliknij tutaj by przejść do szkolenia

Kurs Powstające technologie pozwala na ogólne zrozumienie tego, czym są i czym mogą stać się w przyszłości powstające technologie, umożliwiając przegląd oddziaływania, zastosowań i implikacji powstających technologii jako całości. Aby przedstawić te koncepcje w sposób bardziej szczegółowy, trzy powstające technologie zostają szczegółowo omówione na wielu prawdziwych przykładach z różnych branż i zastosowań osobistych:

Internet rzeczy: wiele środowisk staje się „inteligentnych”: inteligentny dom, inteligentna farma, inteligentna szkoła, inteligentne miasta – IoT jest kluczowym elementem umożliwiającym to zjawisko.

Robotyka: roboty pojawiają się wszędzie, od kosiarek do trawy, przez roboty przemysłowe, po roboty w służbie zdrowia – optymalizacja, automatyzacja – ale do jakiego stopnia?

Rzeczywistość rozszerzona/rzeczywistość wirtualna/rzeczywistość mieszana: interfejsy cyfrowe rozwijają się w szybkim tempie – ale ta technologia to coś więcej niż zabawa i gry.

Po zakończeniu tego kursu uczestnicy będą w stanie:

Zrozumieć zasady działania trzech wyróżnionych powstających technologii i ich związek z szerszą rewolucją cyfrową.

Zrozumieć, w jaki sposób powstające technologie mogą wzajemnie się uzupełniać i rozwijać, np. IoT i 5G.

Poznać zastosowania tych technologii w świecie rzeczywistym, aby zrozumieć ich wpływ i potencjał w życiu codziennym i pracy.

Rozwinąć krytyczną analizę tych technologii w zakresie możliwości, wyzwań i implikacji dla osób i firm, a także całego społeczeństwa i gospodarki.

ORGANIZATOR:

Reaktor Innovations

Logo organizatora