Nowoczesny senior

Logo partnera

DIGITAL NIE ZNA WIEKU!

Wiek od dawna jest, nie tylko w Polsce, podstawowym czynnikiem wykluczenia cyfrowego. Według badań zaledwie 30,2 proc. Polaków powyżej sześćdziesiątego roku życia korzysta z internetu. Dlatego Fundacja Digital Poland, z pomocą ekspertów, opracowała publikację „Nowoczesny Senior - przewodnik po cyfrowym świecie”, który wprowadzi starsze pokolenia w wirtualną rzeczywistość. W tym roku podczas Digital Festival ukazuje się już jej trzecia edycja, tym razem nie tylko do pobrania z internetu, ale także w wersji papierowej. Jak nie dać się internetowym oszustom? W jaki sposób pobierać aplikacje na smartfony? Jak płacić telefonem? Jak założyć własny e-mail, czy skorzystać z e-wizyty? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań można znaleźć na łamach naszego przewodnika.

Partnerzy
VISA

Akcja Nowoczesny Senior

Szczególnie ważną dla nas grupą są osoby starsze oraz poziom ich cyfrowych kompetencji. Dlatego w tym roku podczas 4. edycji Digital Festival wspólnie z Partnerami organizujemy akcję edukacyjną dla seniorów. Ponad 5 tysięcy bezpłatnych, drukowanych egzemplarzy książki trafiło do 100 Uniwersytetów Trzeciego Wieku, 700 Kół Gospodyń Wiejskich, a także miejskich bibliotek. Przewodnik można również dostać w wybranych księgarniach. Zachęcamy też do pobrania bezpłatnej, cyfrowej wersji ze strony fundacji digitalpoland.org/publikacje

Dodatkowo partnerskie Uniwersytety Trzeciego Wieku od 01.10.2022 do 10.11.2022 przeprowadzą wśród swoich studentów szkolenie, które przygotowaliśmy na bazie naszego przewodnika. Prezentacja szkoleniowa zawiera trzynaście rozdziałów, które pomagają w płynnym wejściu i odnalezieniu się w świecie współczesnych technologii. Materiał szkoleniowy dostępny jest bezpłatnie na dysku onedrive – kliknij tutaj by go pobrać w różnych wersjach (PDF, PPTX, PPSX).