Akcja specjalna „Nowoczesny Senior 2023”

Szanowni Państwo, 

Oddajemy w Wasze ręce całkowicie bezpłatną wersję trzeciej edycji książki ‘Nowoczesny Senior. Przewodnik po cyfrowym świecie’. 

Kim jesteśmy?  

Jesteśmy fundacją non-profit Digital Poland i zachęcamy polskie społeczeństwo do zdobywania nowych, cyfrowych umiejętności. Wierzymy, że uczyć się można przez całe życie, a cyfrowe kompetencje pomagają nam lepiej odnaleźć się w ciągle zmieniającej się rzeczywistości. W tym celu co roku organizujemy Digital Festival – to w ramach tego wydarzenia otrzymaliście Państwo właśnie ten bezpłatny prezent! 

Co Państwo otrzymali?  

Macie Państwo przed sobą bezpłatny przewodnik, który krok po kroku tłumaczy obsługę komputera, smartfonu oraz najważniejszych funkcji, które oferuje internet. Ta publikacja jest absolutnie bezpłatna, nie oczekujemy za nią zapłaty ani jej zwrotów. Fundacja nie generuje również żadnych zysków związanych z jej dystrybucją. Robimy to, dzięki naszym fundatorom i partnerom, z którymi razem edukujemy polskie społeczeństwo – to nasza misja. 

Do kogo skierowana jest publikacja?  

Naszym celem jest walka z cyfrowym wykluczeniem. Uważamy, że internet i cyfryzacja są dla każdego. Dlatego w ramach naszej akcji nasz bezpłatny przewodnik otrzymali nie tylko Państwo, ale również ponad 100 Uniwersytetów Trzeciego Wieku i szereg miejskich bibliotek w całej Polsce. Książkę udostępniamy też bezpłatnie w wersji papierowej podczas szeregu spotkań z seniorami. Płatna wersja książki dostępna jest wybranych księgarniach, a jej cena pokrywa jedynie koszt produkcji i dystrybucji materiału. Materiał dostępny jest również bezpłatnie w wersji cyfrowej, w formie pliku PDF, na naszej stronie digitalpoland.org/publikacje. 

Co teraz?  

‘Nowoczesny Senior’ to akcja, do której zostali Państwo zakwalifikowani. Zachęcamy do korzystania z przewodnika i poszerzania swoich cyfrowych kompetencji. Aby nasza misja dotarła jak najdalej, możecie nam pomóc i podzielić się przewodnikiem ze znajomymi. Jest on dostępny w bezpłatnej formie online na naszej stronie. Będziemy również zaszczyceni, jeśli dostaniemy od Państwa zdjęcie z nim, na dowód, że jest on w dobrych rękach. 

Szkolenia

Dodatkowo partnerskie Uniwersytety Trzeciego Wieku od 01.10.2023 do 10.11.2023 przeprowadzą wśród swoich studentów szkolenie, które przygotowaliśmy na bazie naszego przewodnika. Prezentacja szkoleniowa zawiera trzynaście rozdziałów, które pomagają w płynnym wejściu i odnalezieniu się w świecie współczesnych technologii. Jeśli mają Państwo ochotę przyłączyć się do akcji materiał szkoleniowy dostępny jest bezpłatnie na:

  • platformie dropbox (link)
  • platformie microsoft onedrive (link)
  • platformie google dysk (link)

w wersji PDF, PPSX (pokaz slajdów) oraz PPTX (Office 365, wersja edytowalna).

Jeśli macie Państwo do nas pytania, chętnie na wszystkie odpowiemy. Więcej szczegółów na stronie akcji Nowoczesny Senior 

Zachęcamy też do korespondencji z nami na adres: info w domenie digitalpoland.org

 

Życzymy miłej edukacji! 

Fundacja Digital Poland