Baza Ekspertek

Logo partnera
Według badania w 2021 roku udział kobiet w głównych telewizyjnych serwisach informacyjnych w Polsce wynosił średnio 24 proc. Dajmy kobietom równy głos w mediach. Wiedza ekspercka nie ma płci. Inicjatywa stworzona przez portal Ofemini, Forbes Women oraz Onet Kobieta zachęca kobiety-ekspertki do zapisywania się do bazy ekspertek. Możesz stworzyć własne portfolio, które pomoże organizatorom akcji i innym mediom w Polsce na kontakt z Tobą! W bazie opisujesz na jakich zasadach i w jakich dziedzinach tematycznych można się z Tobą skontaktować.

Partnerzy

Digital Festival

wspiera Bazę

Ekspertek

Fundacja Digital Poland dołączyła do grona partnerów akcji „Baza Ekspertek” na rzecz zniwelowania nierówności płci. W ramach tegorocznej edycji Digital Festival będziemy promować zaangażowanie kobiet w roli ekspertek dzielących się wiedzą z obszaru cyfryzacji i nowych technologii. Podczas sześciu tygodni Festivalu każdy z uczestników, będzie mógł wziąć udział w inicjatywach,  których celem jest wspieranie edukacji kobiet i przekazywanie umiejętności w obszarze nowych technologii. Mamy nadzieję, że dzięki naszym wspólnym działaniom liczba kobiet w nowych technologiach będzie rosła szybciej.

Jak dołączyć do inicjatywy? 

Baza jest miejscem otwartym dla wszystkich ekspertek i mediów. Znasz inne kobiety ekspertki? Zaproś je do bazy! Pracujesz w mediach? Skorzystaj z bazy i promuj kobiety ekspertki! Nie znalazłeś ekspertki w dziedzinie, która Cię interesuje? Skorzystaj z innych dostępnych baz np.: ekspertki.org

Dwa lata temu Ringier Axel Springer uruchomił inicjatywę EqualVoice. Wdrożony algorytm pozwala nam monitorować obecność kobiet w treściach wszystkich naszych serwisów internetowych. A teraz zakładamy bazę ekspertek, narzędzie wspierające EqualVoice.

Wzmocnijmy głos kobiet w Polsce. Teraz. Nie czekajmy 107 lat!