Mikropoświadczenia – jako nowoczesna forma potwierdzenia efektów uczenia się w edukacji medycznej

Celem projektu jest przedstawienie idei mikropoświadczeń – nowoczesnej formy potwierdzenia wyników w nauce na przykładzie szkoleń z zakresu technologii cyfrowej dla zawodów medycznych i pokrewnych.

Lokalizacja: Collegium Maximum, Wydział Nauk o Zdrowiu, Uniwersytet Medyczny w Lublinie, ul. Staszica 4/6, 20-081 Lublin

Mikropoświadczenia w sposób elastyczny i ukierunkowany pomagają w poszerzaniu wiedzy, umiejętności i kompetencji potrzebnych do rozwoju osobistego i zawodowego. Mikropoświadczenia są również własnością osoby uczącej się i mogą być udostępniane i przenoszone. Mogą być samodzielne lub łączone w większe poświadczenia.

Opracowane szkolenia pomogą pracownikom systemu opieki zdrowotnej w opanowaniu nowych umiejętności związanych z powszechnym wykorzystaniem technologii cyfrowych w ochronie zdrowia oraz w radzeniu sobie z wyzwaniami związanymi ze stosowaniem tej technologii w codziennej praktyce. Szkolenia, certyfikowane mikropoświadczeniami zostaną stworzone w związku z projektem finansowanym w ramach programu EU4Health pt.: „Dynamic Digital Resilience for Medical and Allied Professions in Health Services (DDS-MAP)” (nr projektu: 101101259) na podstawie wyników badań.

Moduły szkoleniowe będą stanowić ofertę edukacyjną uczelni m.in. dla pielęgniarek i lekarzy, którzy zobowiązani są do ciągłego podnoszenia swoich kwalifikacji (Continuing Professional Development – CPD). Szkolenia będą prowadzone z wykorzystaniem osiągnięć najnowszych technologii (rzeczywistości wirtualnej i tzw. rzeczywistości rozszerzonej).

Treść kursów dotyczyć będzie:

  1.  rozwoju kompetencji cyfrowych,
  2.  najnowszych wyzwań związanych z cyfryzacją systemu opieki zdrowotnej,
  3.  rozwoju umiejętności związanych z implementacją cyfrowej opieki zdrowotnej,
  4.  rozwoju osobistego dobrostanu, w tym odporności na stres.

Autorzy:

mgr Magdalena Dziurka – Zakład Opieki Holistycznej i Zarządzania w Pielęgniarstwie, Wydział Nauk o Zdrowiu, Uniwersytet Medyczny w Lublinie,

dr n. o zdr. Kinga Zdunek – Zakład Edukacji Zdrowotnej, Wydział Nauk o Zdrowiu, Uniwersytet Medyczny w Lublinie,

dr hab. n. med. Witold Zgodziński – Zakład Chirurgii i Pielęgniarstwa Chirurgicznego, Wydział Nauk o Zdrowiu, Uniwersytet Medyczny w Lublinie.

dr hab. n. o zdr. Beata Dobrowolska – Zakład Opieki Holistycznej i Zarządzania w Pielęgniarstwie, Wydział Nauk o Zdrowiu, Uniwersytet Medyczny w Lublinie.

 

 

ORGANIZATORZY:

Uniwersytet Medyczny w Lublinie

Logo organizatora

Centrum Transferu Wiedzy Uniwersytetu Medycznego w Lublinie

Logo organizatora
  • REJESTRACJA:
    Niewymagana
  • LINK: Strona wydarzenia
  • WSTĘP:
    Bezpłatny
  • LOKALIZACJA:
    Lublin
  • DATA:
    20.10.2023
  • GODZINA:
    18:30 - 20:00
  • PRZESTRZEŃ:
    Offline
  • WIEK:
    Dorośli
  • MIEJSCE:
    Collegium Maximum
    Wydział Nauk o Zdrowiu
    Uniwersytet Medyczny w Lublinie
  • JĘZYK:
    Polski