O Akademii Skillup 

Świat zmienia się dynamicznie, a ubiegłe dwa lata, czyli okres najgorszego kryzysu związanego z pandemią covid-19, jest tego idealnym przykładem. Rzeczywistość zmieniła się diametralnie od wybuchu pandemii, pod względem rynku pracy, edukacji, czy nawet funkcjonowania w społeczeństwie. Dla wielu zmiany te zachodzą zbyt dynamicznie przez co nie mogą się odnaleźć na rynku pracy. Dzisiejszy świat wymaga zatem od nas ciągłego uczenia się i aktualizowania swojej wiedzy.

Niestety badania wykazują, że Polacy nie wykazują zbytnich chęci do edukacji. Od 2011 roku, Eurostat wykonuje badania ludzi z całej Europy, koncentrując się na grupie wiekowej pomiędzy 25 i 64 rokiem życia. Badania mierzą wskaźnik uczestnictwa społeczeństwa w rozwijaniu swoich kompetencji. Wyniki wykazują, że od 2011, uczestnictwo Polaków spadło o ponad 4% przez co Polacy plasują się w tej chwili na piątym miejscu od końca w Unii Europejskiej.

Dodatkowo, uważa się że do 2030 roku, posiadanie kompetencji cyfrowych będzie niezbędne do funkcjonowania na świecie. W ciągu najbliższych lat cyfrowe technologie – zarówno te, które znamy i oswajamy obecnie, jak i te, które dopiero zostaną wymyślone – zrewolucjonizują gospodarkę, odmienią sposób funkcjonowania przedsiębiorstw i instytucji publicznych, a przede wszystkim będą miały ogromny wpływ na charakter pracy. Dlatego każdy musi być gotowy na to, że trzeba wciąż na nowo zdobywać wiedzę i kwalifikacje. Aby nie zostać wykluczonym, powinniśmy zatem uczyć się przez całe życie oraz sprawnie i ze zrozumieniem wykorzystywać wciąż rozwijające się technologie cyfrowe.

Dlatego podczas 5. edycji Digital Festival po raz trzeci rusza Akademia SkillUp – platforma z bezpłatnymi szkoleniami i materiałami z zakresu przedsiębiorczości, innowacji czy umiejętności cyfrowych. Naszą misją jest popularyzowanie wartościowych materiałów edukacyjnych i zachęcenie Polaków do uczenia się przez całe życie.

Zatem #MożeszWięcej, weź udział w #AkademiaSkillUp i dołącz do #SkillUpChallenge publikując w mediach społecznościowych certyfikat ukończenia lub sam fakt uczenia się!

Dołącz do #SkillUpChallenge już 01.10.2023