Formuła: zwiedzanie obiektu / Pokazy / Wydarzenie

Zobacz, jak produkowany jest Volkswagen Crafter. Odwiedź fabrykę Volkswagen we Wrześni

Uczestnicy odwiedzą między innymi dział budowy karoserii, montażu, gdzie na własne oczy przekonają się, jak konstruuje się nowoczesne auta. Podczas spaceru po zakładzie zobaczą szereg innowacyjnych rozwiązań, w tym na przykład to, jak człowiek współpracuje z robotem.

Dodatkową atrakcją dla odwiedzających będzie sprawdzenie własnych możliwości w tzw. Profiraumie, czyli dziale w którym wykonywane są specjalistyczne. W Poznaniu dzięki technologii AR uczestnicy będą mogli sprawdzić swoje umiejętności logistyczne w wypełnianiu pojemników z częściami w przestrzeni logistycznej. Umiejętności manualne zweryfikowane zostaną podczas składania elementów instalacji elektrycznej stosowanej w samochodach Volkswagena. Natomiast we Wrześni odwiedzający zobaczą Profiraum w dziale Lakierni i zobaczą symulację malowania karoserii Craftera.

Volkswagen Poznań to 4 innowacyjne zakłady produkcyjne, znajdujące się w Poznaniu, Swarzędzu oraz we Wrześni. Już od 30 lat firma działa na rynku branży motoryzacyjnej. Głównym obszarem działalności jest produkcja samochodów dostawczych oraz komponentów.

W Poznaniu produkowany jest model VW Caddy 5 i VW T6.1. We Wrześni, najnowszym zakładzie spółki otwartym w 2016 roku, produkowane są wersje modelu VW Crafter ora MAN TGE w tym pojazdy elektryczne. Poznańska odlewnia dostarcza wysokiej jakości komponenty aluminiowe do fabryk koncernu VW na całym świecie, w tym także do pojazdów elektrycznych takich jak ID.3 czy ID.4.

Volkswagen Poznań z załogą liczącą 9 500 osób jest największym pracodawcą w Wielkopolsce. Spółka współpracuje strategicznie z uczelniami wyższymi oraz szkołami branżowymi, w których w klasach patronackich oraz na studiach dualnych kształcą się następne pokolenia specjalistów.

Fundamentalną kwestią dla firmy jest ochrona klimatu. Realizowane przez spółkę działania na rzecz zrównoważonego rozwoju obejmują stosowanie przyjaznych środowisku technologii. Volkswagen Poznań minimalizuje wpływ zakładów na środowisko poprzez liczne projekty ekologiczne, takie jak: posadzenie ponad 100 tys. drzew, redukcję plastiku w obszarze produkcji, realizowanie dostaw części dla VWP w pełni elektrycznym samochodem ciężarowym. Wszystkie zakłady produkcyjne zasilane są w 100% energią elektryczną pochodzącą z odnawialnych źródeł. W zakładzie we Wrześni powstała też farma fotowoltaiczna.

Miejsce: Volkswagen Września
Mapka z parkingiem dla zakładu we Wrześni – adres zbiórki Białężyce 100, 62-300 Września

W programie:
–przejście przez dział budowy karoserii i montażu
– wypełnianie pojemników z częściami w przestrzeni logistycznej w technologii AR w Poznaniu
– szkolenie ze szlifowania i polerowania elementów karoserii Craftera w technologii

Wycieczki odbywają się w godzinach: Wycieczki odbywają się w godzinach: 9:15, 10:00, 11:10, 11:40, 14:20, 16:20 (wycieczka dla uczestników z dziećmi powyżej 10 roku życia), 18:10.

Czas trwania: 2 godziny.

Zapraszamy uczestników powyżej 15 roku życia.

W celu rejestracji wystarczy wejść na stronę VW i dokonać rejestracjilink.

ORGANIZATOR:

Volkswagen

Logo organizatora