23 lipca, 2021

Czas na trzeci Digital Festival #NieDajSięWykluczyć

‘’Digital to nie rewolucja, to ewolucja. Nie daj się wykluczyć!’’ – to hasło tegorocznej edycji Digital Festival.1 października po raz trzeci startuje największa edukacyjno-technologiczna inicjatywa w Polsce. Festiwal to także platforma do edukacji Polaków, którzy dzięki niej będą mogli rozwijać cyfrowe kompetencje i zobaczyć z bliska świat nowych technologii.

Digital Festival

Wybuch pandemii COVID-19 nieoczekiwanie przyśpieszył proces cyfrowej transformacji. W tym wymagającym czasie nowe technologie towarzyszą nam niemal na każdym kroku. Nigdy wcześniej cyfrowe kompetencje nie pełniły tak istotnej roli w kształtowaniu życia społecznego. Ich brak stanowi barierę w rozwoju. Bez nich stajemy się coraz bardziej wykluczeni zarówno w pracy, jak i w życiu prywatnym. Jednak jak wynika z raportu DESI 2020, wciąż brakuje nam podstawowych cyfrowych umiejętności. Polska znajduje się na 23 pozycji na 28 państw członkowskich w unijnym indeksie cyfrowej gospodarki i społeczeństwa. Wysyłanie maili, korzystanie z e-administracji, obsługiwanie bankowości elektronicznej czy po prostu wyszukiwanie rzeczy w sieci – potrafi mniej niż połowa Polaków. Czas to zmienić!

Kompetencje dla lepszego jutra

Tegoroczna edycja Digital Festival jest szansą na zdobycie nowych umiejętności, ale też okazją do przełamania strachu przed nowymi technologiami. Poprzez szereg różnych inicjatyw podnosimy cyfrową świadomość Polaków. Noc Innowacji, Akademia SkillUp, Cyfrowe Zniżki – to tylko niektóre z zaplanowanych na ten rok atrakcji. W czasie Festiwal umożliwia każdemu zdobywanie niezbędnych w dzisiejszym świecie cyfrowych kompetencji.

W trakcie Festiwalu chcemy dotrzeć do jak największej liczby osób i pokazywać im korzyści wynikające z digitalizacji w codziennym życiu i pracy, edukować i podnosić kompetencje cyfrowe – mówi Piotr Mieczkowski, Dyrektor Zarządzający Fundacją Digital Poland, która jest organizatorem wydarzenia.

Działamy globalnie. Wspólnie ze Szwajcarią, Szwecją, Serbią, Ukrainą, Estonią, Niemcami, Austrią oraz Liechtensteinem postanowiliśmy działać na rzecz promocji nowych technologii oraz szans, jakie daje społeczeństwu Unii Europejskiej. W ramach inicjatywy od 2021 roku w krajach członkowskich równolegle obędą się Dni Cyfryzacji. Dlatego Festiwal Cyfryzacji zmienił nazwę na Digital Festival. Zmieniamy nazwę, jednak nasz cel pozostaje ten sam – przybliżanie społeczeństwu wiedzy na temat cyfryzacji.

Festiwal w liczbach

Technologie to przede wszystkim ludzie, a ich rozwój sprzyja integracji społecznej i podnoszeniu jakości życia. Cieszymy się, że w trakcie dwóch edycji Festiwalu (2019, 2020) udało nam się dotrzeć z tym przekazem do 10 milionów Polaków poprzez media tradycyjne i cyfrowe. Łącznie zaangażowaliśmy ponad 120 partnerów, a także największe, ogólnopolskie media. Zapraszamy do obejrzenia podsumowania drugiej, wyjątkowej edycji Festiwalu Cyfryzacji.
Najświeższych informacji o Digital Festival i jego atrakcjach należy szukać na oficjalnej stronie https://digitalfestival.pl/ oraz w mediach społecznościowych: LinkedInFacebookTwitter.
Partnerami Strategicznymi Digital Festival są: RASP, TVN Grupa Discovery, Visa, Huawei.

O Fundacji Digital Poland

Fundacja Digital Poland została powołana w celu integracji firm i społeczeństwa. Zajmuje się propagowaniem wiedzy dotyczącej roli innowacji i cyfryzacji w rozwoju gospodarczym kraju. Skupia firmy i organizacje z różnych branż, zachęcając je do współpracy nad konkretnymi projektami. Misją Fundacji jest pozycjonowanie Polski jako wiodącego ośrodka innowacji cyfrowych na świecie. Promując międzynarodową i międzybranżową inicjatywę, łącząc siły, tematy i tworząc sieć kontaktów i relacji mobilizuje firmy do przechodzenia transformacji z offline do online. Fundacja Digital Poland zaprasza do współpracy wszystkich, którzy są zainteresowani realizowaniem innowacyjnych projektów, które unowocześnią polską gospodarkę.
Rodzaj treści: Artykuł, Materiał Video,
Autor wpisu / Partner wpisu: