25 października, 2021

Edukacja z Akademią PARP

Akademia PARP to interaktywny portal e-learningowy oferujący bezpłatne szkolenia online, skierowane z jednej strony do osób, które prowadzą działalność gospodarczą lub myślą o założeniu firmy, a z drugiej – do ludzi chcących zwiększać swoją wartość na rynku pracy oraz przedsiębiorców, którzy chcieliby podnieść kompetencje swoich pracowników.

Portal działa pod adresem www.akademia.parp.gov.pl i został uruchomiony w ramach realizowanego przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości projektu Centrum Rozwoju MŚP.

W obliczu zagrożenia pandemią, dotychczasowy sposób nauczania uległ znacznej modyfikacji. Coraz więcej osób korzysta z zasobów edukacyjnych dostępnych za pośrednictwem Internetu. Również Akademia PARP cieszy się rosnącym zainteresowaniem użytkowników. Na naszym portalu zarejestrowało się już ponad 70 tysięcy osób, które wygenerowały około  60 tysięcy certyfikatów potwierdzających odbycie kursów.

W obecnej ofercie Akademii PARP znajdują się 34 bezpłatne kursy online, pogrupowane w pięciu obszarach tematycznych: ,,Finanse”, ,,Marketing”, ,,Prawo”, ,,Zarządzanie”, ,,Kompetencje osobiste”.

 

W ofercie edukacyjnej Akademii PARP możemy znaleźć takie kursy, jak:

  • Kurs „Cyberbezpieczeństwo w MŚP”

„Cyberbezpieczeństwo w MŚP” to szkolenie online, dzięki któremu kursant może uzyskać podstawową wiedzę na temat cyberbezpieczeństwa, a także dowiedzieć się, czym są cyberataki oraz w jakim stopniu zagrażają firmom. Kurs daje również możliwość zapoznania się z definicjami i najważniejszymi technikami cyberataków. Ponadto uczestnik e-kursu może poznać przykładowe metody rozpoznawania i zapobiegania zagrożeniom związanym z cyberprzestępczością oraz nauczyć się podejmowania odpowiednich działań, by jak najlepiej zabezpieczyć się przed cyberatakami.

Więcej informacji na temat samego kursu online i możliwości zapisu znajdziesz tutaj.

  • Kurs „E-commerce i marketing internetowy w MŚP”

„E-commerce i marketing internetowy w MŚP” to kurs skierowany do osób, które planują zaprojektować i wdrożyć swój sklep internetowy oraz chcą się nauczyć stosowania odpowiednich narzędzi marketingu internetowego, pomocnych w promocji e-biznesu. Dzięki e-szkoleniu kursant pozna podstawowe pojęcia związane z e-commerce i marketingiem online. Dowie się krok po kroku, jak założyć e-sklep oraz pozna narzędzia do prowadzenia e-marketingu. Będzie wiedział, jak zweryfikować skuteczność swoich działań w sieci.

Więcej informacji na temat samego kursu online i możliwości zapisu znajdziesz tutaj.

  • Kurs „E-commerce w biznesie – kurs zaawansowany”

Akademia PARP oferuje dwa kursy o różnym poziomie zaawansowania, które pomogą przedsiębiorcom zrozumieć specyfikę handlu elektronicznego. Kurs opisany powyżej (na poziomie podstawowym) – kurs „E-commerce i marketing internetowy w MŚP” jest skierowany do osób początkujących, chcących zdobyć podstawową wiedzę w obszarze e-commerce.

Kurs zaawansowany jest kontynuacją (uzupełnieniem) kursu podstawowego. Stworzono go z myślą o osobach posiadających już e-sklepy i pracujących w obszarze e-commerce, a także wszystkich tych, którzy ukończyli kurs podstawowy.

W ramach e-kursu „E-commerce w biznesie” kursant: dowie się, jaka jest specyfika handlu w Internecie oraz co można zrobić, aby zwiększyć sprzedaż, pozna możliwości rozwoju własnego sklepu internetowego, a także będzie wiedział, co powinien mierzyć prowadząc działania w e-commerce.

Więcej informacji na temat samego kursu online i możliwości zapisu znajdziesz tutaj.

  • Kurs „Media społecznościowe w biznesie”

Kurs „Media społecznościowe w biznesie” dedykowany jest przedsiębiorcom chcącym zadbać o wizerunek swojej firmy w mediach społecznościowych. Podczas szkolenia online kursant dowie się, jak zaprojektować i wdrożyć schemat komunikacji w social mediach. Pozna zasady, jakimi powinien się kierować podczas dobierania odpowiedniego medium do typu swojej działalności gospodarczej. Ponadto dowie się, jakie narzędzia powinien stosować w celu zwiększenia wzrostu rozpoznawalności swojej marki oraz propagowania pozytywnego wizerunku w social mediach.

Więcej informacji na temat samego kursu online i możliwości zapisu znajdziesz tutaj.

  • Kurs „Media społecznościowe – kurs zaawansowany”

Akademia PARP oferuje dwa kursy o różnym poziomie zaawansowania, które mają na celu pomoc zrozumieć kursantom specyfikę mediów społecznościowych. Kurs opisany powyżej (na poziomie podstawowym) – „Media społecznościowe w biznesie” – jest przeznaczony dla przedsiębiorców, którzy chcą rozpocząć przygodę z działaniami marketingowymi w obszarze social media.

Kurs zaawansowany jest kontynuacją (uzupełnieniem) kursu z poziomu podstawowego (I stopnia) i został stworzony z myślą o osobach, które już dysponują wiedzą z kursu podstawowego oraz chcą umiejętnie wykorzystać potencjał portali społecznościowych w kontekście poprawy wizerunku i reklamy swojej firmy w Internecie.

Dzięki udziałowi w e-kursie „Media społecznościowe – kurs zaawansowany”, kursant pozna metody działań promocyjnych, dopasowanych do kanałów mediów społecznościowych oraz dowie się, w jaki sposób tworzyć strategię w social mediach w codziennej praktyce biznesowej. Ponadto pozna narzędzia do prowadzenia działań reklamowych i analitycznych oraz narzędzia pomocne w tworzeniu angażującego contentu reklamowego.

Więcej informacji na temat samego kursu online i możliwości zapisu znajdziesz tutaj.

  • Kurs” Design thinking”

Kurs „Design thinking” jest dedykowany wszystkim, którzy chcieliby projektować produkty i usługi dostosowane do potrzeb klientów. Ze szkolenia online kursant może dowiedzieć się, czym jest metoda Design thinking oraz z jakich etapów działań procesu się składa. Kursant będzie również wiedział, jakie są główne cele i wyzwania tej metody, a także nauczy się wykorzystywać podejście Design thinking w praktyce.

Więcej informacji na temat samego kursu online i możliwości zapisu znajdziesz tutaj.

Portal Akademia PARP ciągle się rozwija i poszerza swoją ofertę bezpłatnych kursów. Zapraszamy do śledzenia strony www.akademia.parp.gov.pl, na której pojawiają się aktualności dotyczące publikacji nowych e-kursów.

Rodzaj treści: Artykuł,
Autor wpisu / Partner wpisu: