4 października, 2022

EY został oficjalnym partnerem Nocy Innowacji 

Noc Innowacji to odbywająca się co roku w ramach Digital Festivalu inicjatywa, która ma doprowadzić do zbliżenia człowieka i technologii. Centra badawczo-rozwojowe otwierają dla uczestników swoje drzwi, aby podzielić się cenną wiedzą i wymienić najświeższymi informacjami ze świata nauki. Głównym partnerem tegorocznej edycji została firma EY. 

  

Wspólny cel 

W tym roku EY ponownie został oficjalnym partnerem Nocy Innowacji, wyjątkowego wydarzenia organizowanego przez Fundację Digital Poland w ramach Digital Festivalu.  

EY ma w Polsce ponad 5000 specjalistów, którzy zadają nieoczywiste pytania, by móc znaleźć nowe odpowiedzi na złożone wyzwania, przed którymi stoi dziś świat. Działając na polskim rynku co roku EY doradza tysiącom firm, zarówno małym i średnim przedsiębiorstwom, jak i największym firmom. Tworzy unikatowe analizy, dzieli się wiedzą, integruje środowisko przedsiębiorców oraz angażuje się społecznie. Wsparcie Digital Festivalu – największej inicjatywy edukacyjno-technologicznej w Polsce, to jedno z wielu takich działań.  

Edukacja jest wspólnym mianownikiem, który doprowadził do partnerstwa obu organizacji. W trakcie festiwalu promowana jest jako środek zapobiegający dezinformacji oraz wspomagający rozwój, zarówno osobisty jak i zawodowy. Celem firmy EY jest budowanie lepiej funkcjonującego świata – do tego również dążą organizatorzy Nocy Innowacji. 

Noc Innowacji już 22 października 

Fundacja Digital Poland od czterech lat organizuje Noc Innowacji, by wpierać polskie przedsiębiorstwa podczas cyfrowej transformacji i wspólnie z partnerami realizować cel przeobrażania Polski w główny ośrodek innowacji na świecie. To inicjatywa, która co roku dowodzi, że Polacy są coraz bardziej zainteresowani technologią. W zeszłorocznej edycji do tego wydarzenia przyłączyło się 40 miast w całej Polsce. 

Podczas Nocy Innowacji uczestnicy mają okazję odwiedzić centra naukowe i badawczo-rozwojowe, uniwersytety oraz najbardziej innowacyjne organizacje w kraju, które otwierają dla nich swoje drzwi. To szansa na odbycie rozmów z ekspertami, a także stanięcie oko w oko z najnowocześniejszą technologią. 

Rzeczywistość, w której obecnie funkcjonujemy pokazała, że przedsiębiorstwa bazujące na innowacyjnych technologiach takich jak Cloud czy Artificial Intelligence wyprzedziły w rozwoju te, które tych technologii nie wdrożyły na czas. Jest to proces, którego nie można już zatrzymać. Jednak przewaga nie tkwi tylko w automatyzacji procesów czy redukcji kosztów, ale przede wszystkim w oferowaniu swoich usług i produktów poprzez nowe kanały zbytu takie jak internet bądź e-commerce. W Polsce nie brakuje przykładów biznesów, których strategie już od ponad dwóch dekad opierają się o nowe technologie i cyfryzację, a będzie ich tylko przybywać. Nie ma, wobec tego żadnych wątpliwości. Tym samym wzrośnie zapotrzebowanie na „cyfrowy” talent na rynku pracy – specjalistów, którzy będą niezastąpieni w przyszłym rozwoju polskich firm – mówi Ewa Kondera, EY GDS Poland Senior Manager Technology Consulting, Global ServiceNow Go to Market Leader. 

W tym roku Noc Innowacji będzie miała miejsce 22 października, zarówno stacjonarnie jak i w trybie online. Pasjonatów oryginalnych rozwiązań, ekspertów, ciekawych nowinek technologicznych, a także przedsiębiorców zapraszają do wzięcia udziału organizatorzy wydarzenia, Fundacja Digital Poland wraz z EY. 

Rodzaj treści: Artykuł,
Autor wpisu / Partner wpisu: Milena Zając / EY