17 grudnia, 2020

Idea Industry 4.0 odpowiedzią na zmieniający się świat?

Świat zmienia się w ekspresowym tempie. Ten najbliższy nam, w którym funkcjonujemy na co dzień. Ale nie tylko. Zmiana dotyka także przemysł. Ubrana w ideę Czwartej Rewolucji Przemysłowej pomaga zrozumieć fenomen Przemysłu 4.0 od strony najnowszych technologii. Industry 4.0 to bynajmniej nie więcej robotów w fabryce, a raczej rozwiązania obliczeniowe (chmura, Big Data), wzajemna komunikacja maszyn (M2M), inteligentne fabryki, Internet Rzeczy (IoT)i wiele więcej.

Industry 4.0 na start!

Tworząc w firmie koncepcję Przemysłu 4.0, warto na początku zbudować świadomość w zespole zarządu oraz w zespole menedżerów. Edukacja inżynierów w tym zakresie jest również niezbędnym elementem. Inżynierowie 4.0 swoją wiedzą, motywacją, wspierają firmy w transformacji.

Digital. Moda, czy konieczność?

Coraz to nowe branże i sektory rynkowe nie wyobrażają sobie funkcjonowania w świecie niedigitalowym. Przykładem jest wirtualna rzeczywistość (VR), która już dzisiaj stosowana jest w szkoleniach oraz w procesach prototypowania. Znacznie przyspiesza ona sam proces realizacji, ale również obniża koszty w przedsiębiorstwie.

Konkurencyjni dzięki cyfryzacji

Idea Industry 4.0 wpływa na konkurencyjność danej firmy. Wówczas tworzymy koncepcję nowego produktu czy modelu biznesowego, korzystając z możliwości nowoczesnych technologii (AI, IoT, zaawansowana robotyzacja). Dzieję się to również, dzięki tworzeniu wewnętrznie eksperckich zespołów składających się ze specjalistów z obszarów sprzedaży, finansów, marketingu, IT, automatyzacji, strategii czy Inżynierii produkcji. Nie zapominajmy także o badaniu potrzeb i zapraszaniu klientów do wspólnego tworzenia przełomowych rozwiązań.

Link do bloga BiP: https://www.astor.com.pl/biznes-i-produkcja/4-0-idea-ktora-rewolucjonizuje-swiat/

Autor wpisu / Partner wpisu:
Astor

Rodzaj treści: Artykuł,
Autor wpisu / Partner wpisu: