16 marca, 2021

Kto napędza cyfrową transformację w Polsce? Podcast Digital Means Future

Fundacja Digital Poland wspólnie z redakcją Forbes.pl zaprasza do wysłuchania podcastu ,,Digital Means Future’’. Gośćmi Nell Przybylskiej są laureaci nagrody Digital Shapers – wizjonerzy, którzy napędzają rozwój cyfrowej transformacji w Polsce. 

Digital Shapers to pierwsza w Polsce lista cyfrowych liderów, która powstała z inicjatywy Fundacji Digital Poland. Jej celem jest promowanie osiągnięć osób, które stymulują rozwój cyfrowej gospodarki i nowych technologii w Polsce. Fundacja wspólnie z Digital Academy od 2018 roku wybiera zwycięzców w 5 kategoriach: edukacja, transformacja cyfrowa, inwestycje, innowacje i technologie, wizjoner. Do grona osób nagrodzonych tytułem Digital Shapers  należy m.in. piłkarz Robert Lewandowski, założyciel i prezes InPost Rafał Brzoska oraz właściciel Cyfrowego Polsatu Zygmunt Solorz. Oficjalna gala wręczenia nagród odbywa się w trakcie Digital Festival.

Cyfryzacja to przyszłość

Goście podcastu ,,Digital Means Future’’ wspólnie z prowadzącą rozmawiają o tym, jak wspierać rozwój innowacji w Polsce. W pierwszym odcinku o potrzebie cyfryzacji mówi Anna Streżyńska, współzałożycielka i prezes MC2 Innovations, była minister cyfryzacji i była szefowa Urzędu Komunikacji Elektronicznej.

– Pandemia spowodowała, że potrzeba na kontakt cyfrowy, na możliwość realizowania w sposób cyfrowy dotychczas analogowych procesów i transakcji wzrosła do niespotykanego wcześniej poziomu. Całe szczęście Polacy są mistrzami niestandardowych pomysłów. Bardzo dużo innowacji, bardzo dużo myślenia kategoriami potrzeb, kategoriami klienta, wymagań czasu powstaje właśnie w Polsce. Potrafimy myśleć niestandardowo, umiemy omijać przeszkody i szukać rozwiązań zupełnie poza marginesem normy, a stąd już jest bardzo blisko do innowacji cyfrowych. A pandemia pokazała, że technologie cyfrowe pozwalają nam praktycznie na wszystko – podkreśla w rozmowie z Nell Przybylską laureatka nagrody Digital Shapers 2020 w kategorii ‘wizjoner’.

Gośćmi kolejnych odcinków będą:

  • Dawid Łasiński – nauczyciel, który zdobył popularność ucząc chemii w internecie. W czasie pandemii Pan Belfer – bo pod takim pseudonimem funkcjonuje w sieci, zabrał się za naukę nauczycieli.
  • Piotr Orzechowski – twórca Infermediki, startupu, który zrewolucjonizował wstępną diagnozę medyczną, tworząc rozwiązanie, które przełamuje schematy.
  • Przemysław Staroń – psycholog, nauczyciel etyki i filozofii w II Liceum Ogólnokształcącym w Sopocie, Nauczyciel Roku 2018. W ubiegłym roku znalazł się wśród 50 najlepszych nauczycieli świata.
  • Tomasz Blicharski – wiceprezes Żabka Polska, nagrodzony za usługę Żappka Pay – bezstykową metodę płatniczą, zaszytą w aplikacji mobilnej.

Podcast jest dostępny dla subskrybentów serwisu Forbes.pl oraz Mediaklub.pl. Nowe odcinki będą się pojawiać w każdy poniedziałek. Zapraszamy na Forbes.pl.

Autor wpisu / Partner wpisu:
Fundacja Digital Poland

Rodzaj treści: Artykuł, Podcast,
Autor wpisu / Partner wpisu: