7 października, 2020

Medonet – najpopularniejszy portal zdrowotny w Polsce

Medonet jest pierwszym w Polsce portalem zdrowotnym, który łączy w jednym spójnym ekosystemie serwis informacyjno-poradnikowy, platformę marketplace umożliwiają zakup usług medycznych i produktów zdrowotnych oraz telemedycynę. W nowej odsłonie najpopularniejszego w Polsce serwisu o zdrowiu użytkownicy jeszcze szybciej zyskują dostęp do sprawdzonych informacji oraz usług z zakresu medycyny i profilaktyki prozdrowotnej.

Należący do Ringier Axel Springer Polska, Medonet jest najpopularniejszym w Polsce serwisem w kategorii zdrowie i medycynaWedług danych Gemius/PBI w sierpniu br. serwis odnotował 8 mln RU (realnych użytkowników) i 41 mln odsłon.

– Redakcja Medonet.pl każdego dnia dba o najwyższą jakość publikowanych materiałów. Medonet jest najbardziej uznanym przez środowisko medyczne serwisem zdrowotnym skierowanym do pacjentów w Polsce. – mówi dr Anna Zimny-Zając, redaktor naczelna Medonetu.

Partnerami serwisu są m.in.  Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego, Polskie Towarzystwo Kardiologiczne, Polskie Towarzystwo Diabetologiczne, Polskie Towarzystwo Onkologiczne oraz Polskie Towarzystwo Ginekologów i Położników.

Opieramy się na Explanatory Journalism,  pokazujemy dane zjawisko bardzo szeroko, ze zrozumieniem problemu i konsekwencji. Treść musi być potwierdzona przez różnych ekspertów, musi mieć autora i musi być zrozumiała dla każdego.  Naszą misję kontunuujemy również w Medonetmarket.pl, wybierając wyłącznie partnerów, których usługom i produktom ufamy. Naszym użytkownikom prezentujemy wyłącznie sprawdzone oferty  – kontynuuje redaktor naczelna Medonetu.

Będący częścią Medonetu, serwis Medonetmarket.pl pozwala na dostęp do wielu sprawdzonych ofert, z możliwością ich szybkiego i bezpiecznego zakupu. Użytkownicy mogą zakupić m.in. urządzenia medyczne i suplementy diety od zweryfikowanych dostawców, a także badania i zabiegi z najpopularniejszych placówek medycznych w Polsce, m.in. należących do sieci Polmed czy Grupy Luxmed. Aby podjąć decyzję, każdy użytkownik Medonetmarket.pl może zapoznać się ze szczegółowym opisem, który przedstawia zakres przedstawianej propozycji.

Z kolei dzięki dostępnemu w Medonecie serwisowi haloDoctor.pl, internauci mogą umówić się na e-konsultację lekarską u setek specjalistów dostępnych online 24/7.

– W dobie epidemii koronawirusa telemedycyna zyskuje na znaczeniu. Nasza oferta telemedyczna jest odpowiedzią na potrzeby rynku i użytkowników. Telemedycyna w czasie pandemii umożliwiła tysiącom pacjentów kontakt z lekarzem. E-porada lekarska, uzyskanie e-zwolnienia czy e-recepty nigdy nie było tak proste, a jednocześnie tak przydatne w takiej formie. Polska służba zdrowia przechodzi rewolucję, a my też wpływamy na te wielkie zmiany  – podkreśla Jakub Zieliński, Head of Medonet.

Takie e-wizyty w postaci rozmowy telefonicznej, poprzez chat lub wideochat pozwalają także na zdalną interpretację wyników badań.

W tym momencie Medonet zaspakaja znacznie więcej potrzeb pacjenta w internecie, ponieważ oprócz zdobycia rzetelnych informacji oferujemy możliwość umówienia e-wizyty u setek specjalistów dostępnych 24/7, a także kupno badań i zabiegów z najlepszych klinik w Polsce oraz suplementów diety czy urządzeń medycznych od zweryfikowanych dostawców. Jesteśmy dumni, że budujemy coraz bardziej kompletny i spójny ekosystem e-zdrowia dla polskich pacjentów  – wyjaśnia Diana Żochowska, Business Development Manager Medonetu.

Nowej odsłonie serwisu Medonet towarzyszy kampania informacyjno-wizerunkowa w internecie i prasie oraz spoty w radiu i telewizji.

***

Medonet.pl, założony w roku 2010 roku, jest jednym z najdłużej funkcjonujących serwisów zdrowotnych w Polsce. Serwis hołduje zasadzie Evidence Based Medicine (EBM), co oznacza, że publikowane informacje poparte są sprawdzoną wiedzą medyczną. W marcu br. serwis Medonet.pl otrzymał prestiżowy certyfikat HONcode. Jest on przyznawany przez organizację Health On the Net dla serwisów zdrowotnych na całym świecie, które przekazują sprawdzone i wiarygodne informacje. Na co dzień w Medonet przedstawiane są materiały oparte na Explanatory Journalism.

Medonet jest pierwszym serwisem w historii pomiarów Gemius/PBI, który w kategorii Zdrowie przekroczył barierę 10 mln użytkowników, stając się jednocześnie 5. serwisem mediowym w Polsce. Należy do Ringier Axel Springer Polska.

 

Rodzaj treści: Artykuł,
Autor wpisu / Partner wpisu: Medonet