14 października, 2022

Niech żyje planeta

Niech Żyje Planeta to polska odsłona międzynarodowej akcji ACT NOW organizowanej przez ONZ. Jej celem jest edukacja i inspirowanie Polaków do zmiany codziennych nawyków. Wierzymy, że każde nawet najmniejsze działanie ma sens. ACT NOW to 10 prostych wyzwań. Kupuj lokalne produkty, jedz mniej mięsa, nie marnuj jedzenia – zmiana tych codziennych nawyków wśród milionów ludzi pomogłaby lepiej chronić naszą planetę. Przez 10 miesięcy publikujemy artykuły, rozmawiamy z naukowcami i ekspertami, zbieramy fakt i obalamy mity dotyczące ekologii, poszukujemy rozwiązań i podpowiadamy co warto zmienić w codziennym życiu. Za nami 2 edycje akcji wiemy jednak, że nawyków nie zmienia się szybko, dlatego uruchamiamy następną edycję. Czy czas kryzysu to dobry moment na mówienie o ekologii zdecydowanie TAK. Wierzymy, że to co ekologiczne to ekonomiczne.

Akcja Niech Żyje Planeta jest naszym wspólnym głosem na rzecz zrównoważonej odbudowy Ziemi. Działamy, bo świat, jaki znamy, znika na naszych oczach.

Działaj z nami dla dobra Planety, aby ocalić nasz wspólny i jedyny dom. Dołącz do akcji NIECH ŻYJE PLANETA i przekonaj się jak dbać o planetę i własną kieszeń.

Wejdź na stronę akcji tutaj.

 

Pole uprawne w słońcu

Źródło zdjęcia: pexels.com

Rodzaj treści: Poradnik,
Autor wpisu / Partner wpisu: ONET.PL / RINGIER AXEL SPRINGER POLSKA