30 września, 2021

O podcaście „#SiećWdomu”

#SiećWdomu i posłuchaj podcastu Nexery. Hurtowy operator sieci światłowodowej zaprezentował swój autorski podcast pt. #SiećWdomu. Cykl rozmów składa się z 10 odcinków tematycznych, w których kolejni zaproszeni goście odnoszą się do różnych obszarów życia i jego cyfryzacji. Eksperci omawiają zmiany, jakich doświadczamy w wyniku dynamicznego przenoszenia się do świata wirtualnego oraz możliwości, jakie otwiera przed społeczeństwem dostęp do niezwodnej i stabilnej sieci internetowej. Gospodarzem formatu jest dziennikarz radiowy i telewizyjny Paweł Oksanowicz, stałym gościem audycji jest również Paweł Biarda, członek zarządu Nexery. Podcast jest dostępny na stronie operatora oraz popularnych platformach streamingowych: Spotify i Podcast Index.

 

– Podcast to nowoczesna i angażująca forma komunikacji, za pomocą której możemy podzielić się
z szeroką publicznością opiniami i spostrzeżeniami na temat tego, jak wirtualny świat przenika kolejne aspekty naszego życia. Transfer codziennych aktywności do sieci jest zjawiskiem ewolucyjnym, obserwowanym nieprzerwanie od wielu lat. Pandemia COVID-19 jednak proces ten w znacznym stopniu przyspieszyła, wymuszając cyfryzację w wielu, czasem zupełnie nowych obszarach codzienności. W tym kontekście podkreślamy też rolę, jaką w budowie nowoczesnego społeczeństwa i gospodarki odgrywa dostęp do szerokopasmowego łącza internetowego
– komentuje Paweł Biarda, członek zarządu Nexery.

 

W pierwszym odcinku podcastu #SiećWdomu prowadzący Paweł Oksanowicz wraz z zaproszonym ekspertem – Piotrem Mieczkowskim z Fundacji Digital Poland oraz Pawłem Biardą z Nexery – rozmawiają o tym, w jak dynamiczny sposób nasze codzienne życie przeniosło się do świata cyfrowego. Dotychczasowi użytkownicy internetu spędzają przed ekranami znacznie więcej czasu, ale pojawili się też nowi internauci, poszukujący możliwości realizacji codziennych spraw lub też po prostu kontaktu z innym człowiekiem. W jakiej mierze byliśmy przygotowani do tej rewolucji? Co dokładnie się zmieniło? Jak sobie radzimy w tak przedefiniowanej rzeczywistości? Czy możliwy jest jeszcze powrót do „dawnego” świata, czy może wypracowane rozwiązania pozostaną już z nami na przyszłość? Na ile też polska infrastruktura jest gotowa, by sprostać sytuacji? Gośćmi kolejnych odcinków będą m.in. Zbigniew Gajewski z Ośrodka dialogu i analiz ThinkTank, Paweł Pilarczyk z ITBiznes.pl, Artur Pruszko, dyrektor Forum e-Zdrowia, Szymon Ciupa, ekspert Związku Miast Polskich oraz Adam Siennica, zastępca redaktora naczelnego serwisu naEKRANIE.pl. Głównym motywem kolejnych odsłon podcastu będzie dostęp do internetu jako jeden z kluczowych aspektów wyrównywania szans i możliwości mieszkańców miast i wsi. Zaproszeni goście, odniosą się również do różnorodnych aspektów życia, które przeniosły się do cyfrowego świata, przedstawią perspektywy, jakie rysuje nam nowa rzeczywistość, oraz pochylą się nad katalizującą rolą pandemii, która nieomal z dnia na dzień nadała digitalowej transformacji niespotykaną do tej pory dynamikę. W rozmowach cytowane są wyniki badań przeprowadzonych przez agencję badawczą GfK dla Nexery na temat wykorzystania internetu wśród społeczności z #RegionówNEXERY.

 

– W trakcie 10-odcinkowego cyklu będziemy zastanawiać się nad potencjalnymi zagrożeniami związanymi z cyfryzacją. Wraz z ekspertami oceniamy też, w którym miejscu cyfrowej rewolucji znajdujemy się obecnie. Nie omieszkamy też pokusić się o prognozy na przyszłość. Jesteśmy przekonani, że zaproponowana seria tematyczna stanowić będzie cenne źródło informacji i inspiracji zarówno dla tych, którzy tę materię śledzą na bieżąco, jak i dla tych, którzy do tej pory nie zajmowali się podobną tematyką – dodaje Paweł Biarda.

 

➡️ Pobierz Raport #RegionyNEXERY2021 i sprawdź, jaką rolę odgrywa dostęp do szybkiej sieci internetowej dla osób mieszkających na terenach, na których budujemy naszą sieć: https://www.nexera.pl/pl/raportregionynexery

 ➡️ Posłuchaj podcastu NEXERY #SiećWdomu i sprawdź, jak łączymy Regiony online: https://spoti.fi/3hkggd5

Rodzaj treści:
Autor wpisu / Partner wpisu: