11 października, 2023

Onet Rano zaprasza na Digital Festival 2023

Sztuczna inteligencja jest kluczowym fundamentem społeczeństwa 5.0, gdzie technologie są wykorzystywane do rozwiązania strategicznych wyzwań, z którymi mierzą się gospodarki. W tegorocznym badaniu „Technologia w służbie społeczeństwu. Czy Polacy zostaną społeczeństwem 5.0?” poszukiwano odpowiedzi na rekordową liczbę aż pięćdziesięciu wyzwań, przed jakimi stoi nasz kraj.

Drożyzna (90 proc.), starzejące się społeczeństwo (90 proc.), zbyt duże podziały między Polakami (90 proc.), biurokracja w urzędach (89 proc) i zbyt długie kolejki do lekarza czy szpitala (86 proc.) – to najważniejsze problemy wskazywane przez polskie społeczeństwo. Pomóc w ich rozwiązaniu mogą nowe technologie.

Po więcej opinii na temat czy faktycznie jesteśmy gotowi na szanse i możliwości rozwoju, jakie daje nam sztuczna inteligencja, zapraszamy do Onet Rano. Gościem Magdaleny Rigamonti był Piotr Mieczkowski Dyrektor Zarządzający Fundacji Digital Poland.

Pełna wersja raportu „Technologia w służbie społeczeństwu. Czy Polacy zostaną społeczeństwem 5.0?” dostępna jest bezpłatnego pobrania na stronach Fundacji Digital Poland.

Rodzaj treści: Materiał Video,
Autor wpisu / Partner wpisu: