11 września, 2019

Polska jest wyjątkowym miejscem na płatniczej mapie świata

W Polsce płatności zbliżeniowe rozwijają się w rekordowym tempie. Polacy są otwarci na innowacje technologiczne, które oferują bezpieczne oraz szybkie formy transakcji płatniczych. Dodatkowo eksperci podkreślają, że Polska to bardzo ciekawy rynek, jeśli chodzi o płatności bezgotówkowe.

Co sprawia, że Polska jest tak wyjątkowym pod tym względem rynkiem? Dużą rolę w osiągnięciu tego sukcesu odegrały na pewno kampanie informacyjno-promocyjne, które zachęcają do płatności zbliżeniowych. Przyczyniły się też do tego połączone wysiłki podmiotów działających w ramach ekosystemu finansowego, które wspierają płatności cyfrowe. Przykładem może być tutaj działalność Inkubatora Innowacji Visa w Warszawie, gdzie zespół składający się z przedstawicieli banków, agentów rozliczeniowych i innych partnerów Visa stale pracuje nad przygotowaniem gotowych do wdrożenia rozwiązań w obszarze płatności bezgotówkowych.

Rozwój sieci akceptacji w Polsce wspiera również Fundacja Polska Bezgotówkowa, która w ramach jednego ze swoich programów oferuje przedsiębiorcom możliwość skorzystania ze wsparcia polegającego na pokryciu kosztów związanych z otrzymaniem terminala oraz kosztów obsługi płatności bezgotówkowych przez okres 12 miesięcy.

Cały artykuł znajdziesz: tutaj!

Rodzaj treści: Artykuł,
Autor wpisu / Partner wpisu: Paulina Szkoła /