11 października, 2023

Sprawdź swoje preferencje wyborcze! Wypełnij quiz wyborczy

Zachęcamy do zrobienia quizu wyborczego składającego się z dwudziestu sześciu pytań z zakresu cyfryzacji i nowych technologii. W rezultacie poznasz swoje preferencje wyborcze i świadomie oddać głos w nadchodzących wyborach do Sejmu i Senatu RP.

Czym jest Cyfrowy Kompas?

Cyfrowy Kompas to internetowa aplikacja, która mierzy zbieżność Twoich poglądów politycznych w zakresie nowych technologii i cyfryzacji z programem wyborczym i opiniami Komitetów Wyborczych. Celem quizu jest promocja w przestrzeni politycznej i społecznej zagadnień z zakresu cyfryzacji oraz nowych technologii. Otrzymany wynik wskazuje podejście komitetów wyborczych do kluczowych kwestii mających wpływ na życie Polaków.

Jak działa Cyfrowy Kompas?

Quiz wyborczy składa się z dwudziestu sześciu pytań z zakresu nowych technologii i cyfryzacji. Wypełniając quiz, masz pięć możliwości odpowiedzi na pytanie: „tak”, „raczej tak”, „nie mam zdania”, „raczej nie”, „nie”. Kompas porównuje Twoje odpowiedzi z założeniami programowymi i opiniami komitetów wyborczych na te same zagadnienia i pokazuje stopień zgodności z Twoimi odpowiedziami.

Jak dokonano wyboru pytań?

Niezależni eksperci Fundacji Digital Poland przygotowali serię pytań dotyczących aktualnych i ważnych zagadnień związanych z cyfryzacją i nowymi technologiami. Pytania powstały w konsultacji ze środowiskiem ekspertów, aktywistów i entuzjastów nowych technologii. Tak dobrany zestaw pytań pozwala uzyskać wyborcy odpowiedzi na wiele istotnych pytań z punktu widzenia nowoczesnej Polski.

Kto jest pomysłodawcą i organizatorem Cyfrowego Kompasu?

Twórcą narzędzia jest Fundacja Digital Poland – organizacja pozarządowa, będąca bezstronnym i apolitycznym podmiotem, której celem jest promocja cyfryzacji w Polsce. Misją Fundacji jest uczynienie z Polski centrum światowych innowacji. Partnerem technologicznym kompasu jest 4DMIND.

Zrób test wchodząc na stronę: kompas.digitalpoland.org

Rodzaj treści: Artykuł, Poradnik,
Autor wpisu / Partner wpisu: redakcja fundacji Digital Poland